Eurobasket 2022: Ο Βεζένκοβ δεν απέτρεψε τη δεύτερη νίκη για το Μαυροβούνιο

Αθλητικά

Eurobasket 2022: Ο Σάσα Βεζένκοφ ήταν και πάλι απολαυστικός, αλλά το Μαυροβούνιο είχε περισσότερες λύσεις και νίκησε (91-81) τη Βουλγαρία, στον όμιλο της Τιφλίδας.

Η ομάδα του φόργουορντ του Ολυμπιακού έχει πλέον 0-3, ενώ οι παίκτες του Ράντοβιτς ανέβηκαν στο 2-1.

Το Μαυροβόνιο στηρίχθηκε σε ένα ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο πέτυχε «μεγάλα» καλάθια. Γενικότερα, είχε περισσότερες λύσεις από τους Βούλγαρους, οι οποίοι τα περίμεναν όλα από τον Βεζένκοβ (26π. με 5/7διπ., 5/8τρ., 8ριμπ.).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-21, 46-45, 58-67, 81-91
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Μπαρκόφσκι): Αλίπιεβ 9 (3), Μποστ 1, Ντιμιτρόβ, Π. Ιβάνοβ 8 (2), Α. Ιβάνοβ 17 (7/8 δίποντα), Καραμφίλοβ 6 (1τρ., 7ασ.), Κοστόβ 10 (2), Μαρίνοβ 4, Στοϊλοβ, Βεζένκοβ 26 (5τρ., 8ριμπ.), Γιάνεβ
ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Ράντοβιτς): Ντρόμπνιακ 17 (2), Ντούμπλιεβιτς 17 (9ριμπ.), Ίλιτς 2, Μιχαϊλοβιτς 23 (2), Νίκολιτς, Πέρι 12 (2), Πόποβιτς 2, Ράντοβιτς 16 (1), Σιμόνοβιτς 2, Βούτσελιτς.

Το πρόγραμμα και οι μεταδόσεις του Eurobasket 2022

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

1 Σεπτεμβρίου

ΩΡΑ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΣΚΟΡ

14:30 (ΕΡΤ3)

Ισπανία – Βουλγαρία

114-87

15:30 (ΕΡΤ1)

Βοσνία Ερζ. – Ουγγαρία

95-85

17:15

Τουρκία – Μαυροβούνιο

72-68

18:15 (ΕΡΤ1)

Σλοβενία – Λιθουανία

92-85

20:00 (ΕΡΤ3)

Βέλγιο – Γεωργία

79-76

21:30 (ΕΡΤ1)

Γαλλία – Γερμανία

63-76

2 Σεπτεμβρίου

ΩΡΑ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΣΚΟΡ

15:00

Ισραήλ – Φινλανδία

89-87

15:15 (ΕΡΤ3)

Ουκρανία – Μ. Βρετανία

90-61

18:00 (ΕΡΤ1)

Κροατία – Ελλάδα

85-89

18:30

Πολωνία – Τσεχία

99-84

22:00 (ΕΡΤ1)

Ιταλία – Εσθονία

83-62

22:00

Σερβία – Ολλανδία

100-76

3 Σεπτεμβρίου

ΩΡΑ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΣΚΟΡ

14:30

Μαυροβούνιο – Βέλγιο

76-70

15:00

Φινλανδία – Πολωνία

89-59

15:15 (ΕΡΤ3)

Μ. Βρετανία – Κροατία

65-86

15:30

Γερμανία – Βοσνία Ερζ.

92-82

17:15

Βουλγαρία – Τουρκία

87-101

18:00 (ΕΡΤ1)

Εσθονία – Ουκρανία

73-74

18:30

Τσεχία – Σερβία

68-81

18:45 (ΕΡΤ Sports)

Λιθουανία – Γαλλία

73-77

20:00 (ΕΡΤ3)

Γεωργία – Ισπανία

64-90

21:30

Ουγγαρία – Σλοβενία

88-103

22:00 (ΕΡΤ1)

Ελλάδα – Ιταλία

85-81

22:00

Ολλανδία – Ισραήλ

67-74

4 Σεπτεμβρίου

ΩΡΑ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΣΚΟΡ

14:30

Βουλγαρία – Μαυροβούνιο

81-91

15:30 (ΕΡΤ3)

Λιθουανία – Γερμανία

17:15 (ΕΡΤ1)

Ισπανία – Βέλγιο

18:45 (ΕΡΤ3)

Σλοβενία – Βοσνία Ερζ.

20:00

Τουρκία – Γεωργία

21:30 (ΕΡΤ3)

Γαλλία – Ουγγαρία

5 Σεπτεμβρίου

ΩΡΑ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΣΚΟΡ

15:00

Πολωνία – Ισραήλ

15:15 (ΕΡΤ3)

Κροατία – Εσθονία

18:00 (ΕΡΤ1)

Μ. Βρετανία – Ελλάδα

18:30

Τσεχία – Ολλανδία

22:00 (ΕΡΤ1)

Ουκρανία – Ιταλία

22:00

Σερβία – Φινλανδία

6 Σεπτεμβρίου

ΩΡΑ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΣΚΟΡ

14:30

Βέλγιο – Τουρκία

15:00

Ολλανδία – Πολωνία

15:15 (ΕΡΤ 3)

Εσθονία – Μ. Βρετανία

15:30

Βοσνία – Γαλλία

17:15

Μαυροβούνιο – Ισπανία

18:00 (ΕΡΤ1)

Ελλάδα – Ουκρανία

18:15

Ουγγαρία – Λιθουανία

18:30

Φινλανδία – Τσεχία

20:00 (ΕΡΤ 3)

Γεωργία – Βουλγαρία

21:30

Γερμανία – Σλοβενία

22:00 (ΕΡΤ1)

Ιταλία – Κροατία

22:00 (ΕΡΤ Sports)

Ισραήλ – Σερβία

7 Σεπτεμβρίου

ΩΡΑ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΣΚΟΡ

14:30 (ΕΡΤ 3)

Τουρκία – Ισπανία

15:30

Λιθουανία – Βοσνία Ερζ.

17:15

Βουλγαρία – Βέλγιο

18:15 (ΕΡΤ1)

Γαλλία – Σλοβενία

20:00

Γεωργία – Μαυροβούνιο

21:30 (ΕΡΤ1)

Ουγγαρία – Γερμανία

8 Σεπτεμβρίου

ΩΡΑ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΣΚΟΡ

15:00

Φινλανδία – Ολλανδία

15:15 (ΕΡΤ 3)

Κροατία – Ουκρανία

18:00 (ΕΡΤ1)

Εσθονία – Ελλάδα

18:30

Τσεχία – Ισραήλ

22:00 (ΕΡΤ Sports)

Μ. Βρετανία – Ιταλία

22:00 (ΕΡΤ1)

Σερβία – Πολωνία

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

10 Σεπτεμβρίου

ΑΓΩΝΑΣ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΩΡΑ

61 (ΕΡΤ 3)

Β2 – Α3

*

63 (ΕΡΤ1)

Α1 – Β4

*

65 (ΕΡΤ 3)

Β1 – Α4

*

67 (ΕΡΤ1)

Α2 – Β3

*

11 Σεπτεμβρίου

ΑΓΩΝΑΣ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΩΡΑ

62 (ΕΡΤ 3)

Γ1 – Δ4

*

64 (ΕΡΤ1)

Δ2 – Γ3

*

66 (ΕΡΤ1)

Γ2 – Δ3

*

68 (ΕΡΤ 3)

Δ1 – Γ4

*

*Οι ώρες διεξαγωγής είναι οι 13:00, 15:45, 19:00, 20:45

ΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

13 Σεπτεμβρίου

ΑΓΩΝΑΣ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΩΡΑ

69 (ΕΡΤ 3)

Νικητής 61 – Νικητής 62

*

70 (ΕΡΤ 3)

Νικητής 63 – Νικητής 64

*

14 Σεπτεμβρίου

ΑΓΩΝΑΣ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΩΡΑ

71 (ΕΡΤ 3)

Νικητής 65 – Νικητής 66

*

72 (ΕΡΤ 3)

Νικητής 67 – Νικητής 68

*

*Οι ώρες διεξαγωγής είναι οι 18:15, 21:30

ΟΙ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ – 16 Σεπτεμβρίου

ΑΓΩΝΑΣ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΩΡΑ

73 (ΕΡΤ 3)

Νικητής 69 – Νικητής 70

74 (ΕΡΤ 3)

Νικητής 71 – Νικητής 72

*Οι ώρες διεξαγωγής είναι οι 18:15, 21:30

ΤΕΛΙΚΟΙ – 18 Σεπτεμβρίου

ΑΓΩΝΑΣ

ΖΕΥΓΑΡΙ

ΩΡΑ

Μικρός τελικός (ΕΡΤ 3)

Ηττημένος 73 – Ηττημένος 74

18:15

Τελικός (ΕΡΤ1)

Νικητής 73 – Νικητής 74

21:30



Πηγή

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.