Ολυμπιακός – Φράιμπουργκ: Ψάχνει νέο ξεκίνημα στο Europa League – Η ώρα και το κανάλι

Αθλητικά

ΟλυμπιακόςΦράιμπουργκ: Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται τη γερμανική ομάδα στο «Γ. Καραϊσκάκης», με στόχο ένα νέο ξεκίνημα στο Europa League.

Η προσπάθεια για διάκριση στη διοργάνωση δεν ξεκίνησε καλά για τον Ολυμπιακό, ο οποίος ηττήθηκε από τη Ναντ στη Γαλλία, δεχόμενος γκολ στις καθυστερήσεις.

Οι Πρωταθλητές Ελλάδας, μετά την απόκτηση του Μαρσέλο, ολοκληρώνουν άλλη μια σπουδαία μεταγραφική κίνηση, με την απόκτηση του Χάμες Ροντρίγκες. Όπως είναι φυσικό, η απόκτηση του Κολομβιανού επιθετικού έχει σκορπίσει ενθουσιασμό στον κόσμο, ο οποίος αναμένεται να δώσει δυναμικό «παρών» στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Αυτόν τον ενθουσιασμό θα επιδιώξει να εκμεταλλευτεί ο Ολυμπιακός στην αναμέτρηση με τη Φράιμπουργκ, για να πάρει την πρώτη του νίκη στον 7ο όμιλο. Μετά την ήττα στην πρεμιέρα, άλλωστε, δεν υπάρχουν περιθώρια για νέα απώλεια.

Η ώρα και το κανάλι του Ολυμπιακός – Φράιμπουργκ

Η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Φράιμπουργκ, για τη 2η αγωνιστική του Europa League είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη (15/9). Συγκεκριμένα, θα ξεκινήσει στις 19:45 και θα έχει τηλεοπτική μετάδοση από το CosmoteSport2HD, μπορείτε να δείτε την εξέλιξη της μέσα από το Live Blog του Newsbomb.gr

H 2η αγωνιστική του Europa League

1ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 22:00 Μπόντο Γκλιμτ – Ζυρίχη
  • 22:00 Αρσεναλ – Αϊντχόφεν

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)

  1. Άρσεναλ 3
  2. Αϊντχόφεν 1
  3. Μπόντο Γκλιμτ 1
  4. Ζυρίχη 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 22:00 Ρεν – Φενέρμπαχτσε
  • 22:00 Ντιναμό Κιέβου – ΑΕΚ Λάρνακας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)

  1. Φενέρμπαχτσε 3
  2. Ρεν 3
  3. ΑΕΚ Λάρνακας 0
  4. Ντιναμό Κιέβου 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 22:00 Ρόμα – Ελσίνκι
  • 22:00 Μπέτις – Λουντογκόρετς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)

  1. Μπέτις 3
  2. Λουντογκόρετς 3
  3. Ρόμα 0
  4. Ελσίνκι 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 22:00 Μπράγκα – Ουνιόν Βερ.
  • 22:00 Σεντ Ζιλουάζ – Μάλμε

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)

  1. Μπράγκα 3
  2. Σεντ Ζιλουάζ 3
  3. Ουνιόν Βερολίνου 0
  4. Μάλμε 0

5ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 19:45 Σοσιεδάδ – Ομόνοια
  • 19:45 Σερίφ – Μάντσεστερ Γ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)

  1. Σερίφ Τίρασπολ 3
  2. Σοσιεδάδ 3
  3. Μάντσεστερ Γ. 0
  4. Ομόνοια 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 19:45 Φέγενορντ – Στουρμ Γκρατς
  • 19:45 Μίντιλαντ – Λάτσιο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)

  1. Λάτσιο 3
  2. Στουρμ Γκρατς 3
  3. Μίντιλαντ 0
  4. Φέγενορντ 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 19:45 Καραμπάγκ – Ναντ
  • 19:45 Ολυμπιακός – Φράιμπουργκ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)

  1. Φράιμπουργκ 3
  2. Ναντ 3
  3. Ολυμπιακός 0
  4. Καραμπάχ 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 19:45 Μονακό – Φερεντσβάρος
  • 19:45 Τραμπζονσπόρ – Ερυθρός Αστέρας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγώνα)

  1. Φερεντσβάρος 3
  2. Μονακό 3
  3. Ερυθρός Αστέρας 0
  4. Τραμπζονσπόρ 0



Πηγή

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.