Εκπληκτική ανατροπή η Σεβίλλη, νίκη για Ντόρτμουντ – Τα γκολ σε Premier League, Bundesliga, LaLiga

Αθλητικά

Δείτε όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις σε Premier LeagueBundesliga και LaLiga.

Στα θετικά αποτέλεσμα και μάλιστα με εκπληκτικό τρόπο επέστρεψε η Σεβίλλη, η οποία επικράτησε 4-2 της Γρανάδα, για την 31η αγωνιστική της LaLiga. Η ομάδα της Ανδαλουσίας έχανε με 2-1 μέχρι το 88ο λεπτό, αλλά τελικά πήρε το «τρίποντο», καθώς σκόραρε δύο τέρματα στις καθυστερήσεις.

Η Ντόρτμουντ επέστρεψε στα «τρίποντα», μετά από δύο συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα, καθώς νίκησε 2-0 στην έδρα της Στουτγκάρδης, για την 29η αγωνιστική της Bundesliga. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν Χιούλιαν Μπραντ, ο οποίος σημείωσε και τα δύο τέρματα για την ομάδα του. Για τους γηπεδούχους, ο Ντίνος Μαυροπάνος ξεκίνησε βασικός κι έπαιξε σε όλο το 90λεπτο.

Στην Premier League, η Νιουκάστλ λύγισε 1-0 τη Γουλβς για την 32η αγωνιστική και πανηγύρισε νίκη, μετά από τρεις σερί ήττες.