«Διπλό» πρωτιάς η Βασιλεία – Τα highlights σε Europa League και Europa Conference League

Αθλητικά

Δείτε τα highlights από τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής στο Europa League και το Europa Conference League.

Η αδιάφορη Καϊράτ Αλμάτι έβαλε δύσκολα στη Βασιλεία, η οποία, όμως, βρήκε τον τρόπο να φύγει με το «διπλό».

Η ελβετική ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές, αλλά γύρισε το ματς… τούμπα στα τελευταία 25 λεπτά του αγώνα. Η Φλόρα νίκησε με 1-0 την Παρτιζάν στο Ταλίν και διατήρησε μαθηματικές ελπίδες για τη 2η θέση, εφόσον νικήσει στο τελευταίο ματς του ομίλου στην έδρα της Γάνδης και ηττηθούν οι Σέρβοι στο Βελιγράδι από την Ανόρθωση.

• Ο αγώνας της Τετάρτης

Η ρωσική ομάδα μετά το 3-2 στην Ιταλια, κέρδισε και στην έδρα της, αυτή τη φορά με 2-1 κι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, μια αγωνιστική πριν το φινάλε. Η Σπαρτάκ προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα βρέθηκε μπροστά με δύο τέρματα, βάζοντας τις βάσεις για την επικράτηση. Οι «παρτενοπέι» μπήκαν ξανά στο ματς στο 64ο λεπτό, αλλά στα λεπτά που απέμεναν οι παίκτες του Ρούι Βιτόρια διατήρησαν το προβάδισμα τους και πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη.

Τετάρτη 24 Νοεμβρίου

Σπαρτάκ Μόσχας – Νάπολι 2-1 (3′ πέν., 28′ Σομπόλεφ – 64′ Ελμάς)

Σλάβια Πράγας – Φέγενορντ (19:45)

Μακάμπι Χάιφα – Ουνιόν Βερολίνου (19:45)

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Καϊράτ – Βασιλεία 2-3 (23′ Λοβ, 56′ Χοβνανισιάν – 45′ Αρτούρ, 69′ Ζεγκρόβα, 77′ Κασάμι)

Καραμπάχ – Ομόνοια (19:45)

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr.

Φοβερό! Η σωσίας της Έλενας Παπαρίζου που έγινε viral (photos+video)