Βέλγιο – Ελλάδα: Θετικό δείγμα και φιλική ισοπαλία με Τζαβέλλα για την Εθνική

Αθλητικά

Η Εθνική Ελλάδας εμφανίστηκε “συμπαγής” στο Βέλγιο κι έφυγε με την ισοπαλία 1-1 από τη φιλική αναμέτρηση με ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του  Euro 2020.

Η “γαλανόλευκη” είχε τις δικές της ευκαιρίες στο ματς και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, αντέδρασε στη συνέχεια και με σκόρερ τον Γιώργο Τζαβέλλα στο 66′, πήρε το θετικό αποτέλεσμα.

Το παιχνίδι

Η Εθνική Ελλάδας “απείλησε” πρώτη στο ματς, με τον Γιώργο Μασούρα να χάνει μία τεράστια ευκαιρία μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, για να ανοίξει το σκορ. Ο εξτρέμ του Ολυμπιακού βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Μιλιονέ, αλλά νικήθηκε από τον Βέλγο τερματοφύλακα.

Οι γηπεδούχοι πήραν την κατοχή της μπάλας στη συνέχεια και βρέθηκαν κοντά στο γκολ στο 14′, με τον Λουκάκου να πλασάρει εξ επαφής τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο, για να κάνει αυτός μία “σωτήρια” επέμβαση και να κρατήσει το μηδέν στην εστία του.

Περισσότερα σε λίγο…

To άρθρο Βέλγιο – Ελλάδα: Θετικό δείγμα και φιλική ισοπαλία με Τζαβέλλα για την Εθνική δημοσιεύτηκε στο NewsIT .